Jeżeli masz dużą działkę na sprzedaż podziel ją a zarobisz więcej

Jak bardzo zamożni są dzisiaj ludzie, którzy posiadają w malowniczych miejscowościach ogromne działki na sprzedaż. Kiedyś najczęściej w tych miejscach były dzikie pola i mało kto się spodziewał, że zrobią się z nich piękne miejscowości albo dzielnice leżących obok dużych miast. Bardzo wielu ludzi ma dzisiaj atrakcyjne działki, które przekazywane były z pokolenia na pokolenie od przysłowiowego „dziada pradziada”. I w tym cały właśnie jest szkopuł, że te bardzo duże działki nie chcą się sprzedać, jako jedna całość, ponieważ ze względu na ich wielkość ich wartość jest bardzo ale to bardzo duża. Mało kto jest w stanie zapłacić tyle pieniędzy, no chyba, że kupuje je jakaś gigantyczna firma mająca w planach wybudowanie tak zakładów produkcyjnych albo warsztatów czy hal magazynowych. Pod takie inwestycje wielkie koncerny rzeczywiście wykupują ogromne działki inwestycyjne, ale czy są one sprzedawane po dobrej cenie to też właściwie trudno powiedzieć.

Jeżeli jesteście w posiadaniu w dobrej lokalizacji jakiejś ogromnej działki to może lepiej od razu niech ją zobaczy geodeta, który odpowiednio te działki przygotuje do sprzedaży. W tym wypadku przygotowaniem ich do sprzedaży będzie po prostu wydzielenie i podzielenie jednej dużej działki na kilka mniejszych. Jeśli macie działkę mierzącą kilka tysięcy metrów kwadratowych to naprawdę warto podzielić ją na takie po co najwyżej tysiącu, które potem o wiele łatwiej spieniężyć. Każdy geodeta doskonale wie, jakie działki będą najbardziej chodliwe w danej lokalizacji, poza tym widać też jest po okolicy, jakie ludzie posiadają działki, na których stoją ich domy. Pisząc słowo „jakie” mamy na myśli oczywiście kwestie ich wielkości.

Każdy geodeta potrafi doskonale wydzielić i podzielić wskazany mu przez właściciela teren. No bo przecież właśnie na tym polega praca geodetów. Geodezja nie jest łatwą nauką a tworzenie map i pomiarów to już zdecydowanie bardzo trudne zajęcie. Każdy geodeta uczył się swojego fachu przez wiele lat studiów a potem jeszcze kolejnych wiele lat praktyk. Dzięki tej nauce dzisiaj każdy, kto chce sprzedać działkę albo na przykład wybudować dom może skorzystać właśnie z usług geodety specjalizującego się właśnie w wyznaczaniu terenu.

Wracając jednak do tematu działek budowlanych, które przekazywane przez pokolenia stanowią dzisiaj ogromny majątek to naprawdę warto podzielić je na mniejsze. Jeżeli przykładowo można podzielić jedną wielką działkę na kilka mniejszych i jeszcze do tego wyznaczyć odpowiednie miejsce na drogę, to takie działki będą miały zawsze największą wartość. W zależności od tego, jak jest usytuowana działka tak geodeta będzie musiał ją podzielić. Jedne działki idą długością wzdłuż drogi i te geodeta podzieli bez żadnych przeszkód. Jeśli jednak działka na długość nie przylega do żadnej drogi wtedy właśnie trzeba ją podzielić na mniejsze działki i do tego zostawić jeszcze sześć metrów pasa na zrobienie drogi dojazdowej do posesji postawionych gdzieś tam w kolejnych liniach zabudowy. Ale najlepiej jest właśnie zaprosić do pomocy geodetę, który na pewno będzie wiedział jak podzielić działki, jak zrobić mapkę do tego geodezyjną i jak to wszystko razem zrobić tak, żeby sprzedać działki po najlepszej cenie.

Dodaj komentarz