Polscy kierowcy samochodów ciężarowych są najlepsi w całej Europie

Nie ma chyba na świecie tak bardzo uznanych pracowników w transporcie ciężarowym jak Polacy. Polscy kierowcy samochodów ciężarowych mają doskonałą reputację i cieszą się uznaniem w całej Europie, dzięki czemu żaden polski kierowca tira nie może narzekać na brak zajęcia i pracy. Mało tego, najlepsi kierowcy ciężarówek pracują dla międzynarodowych koncernów transportowych i zarabiają naprawdę bardzo duże pieniądze. Niestety, jak w każdej pracy tak i w tej, coś jest kosztem czegoś. To praca zdecydowanie dla ludzi będących w stanie wolnym. Trudno mieć dobry kontakt z rodziną, kiedy nie ma Cię w domu przez większość miesiąca. Oczywiście, jeżeli mowa o kierowcach w transporcie międzynarodowym. A tutaj każdy kierowca tira musi się liczyć z tym, że przez kilka dni bez przerwy jest się w trasie po to, żeby potem mieć co najwyżej dwa dni wolnego. I niestety, czasu dla siebie jest bardzo mało, a mając rodzinę trudno nie napisać o nadzwyczajnie wysokich kosztach, jakie ponoszą za swoje zarobki kierowcy ciężarówek.

Wyjaśniając jednak to, na czym polega fenomen polskich kierowców, należałoby napisać, że polski kierowca tira to człowiek niemalże nieustraszony i prawie jak super bohater. Polski kierowca jest w stanie przejechać kilkadziesiąt godzin bez postoju, może przez długi czas nie zatrzymywać się nawet za potrzebą fizjologiczną, a co najważniejsze to, że jak się coś w ciężarówce popsuje to Polak potrafi naprawić to sam. A zachodni kierowca po prostu wzywa pomoc drogową, do czego Polacy nie są przyzwyczajeni, bo żaden polski pracodawca by im na to nie przyzwolił.

Dlatego właśnie każdy zagraniczny kierowca tira obawia się konkurencji z Polski. I jeśli tylko w firmie transportowej zagranicznej pojawiają się Polscy kierowcy to natychmiast na twarzach krajowych szoferów ciężarówek pojawia się smutek i strach przed tym, co nie uniknione, czyli zwolnieniem. Bo kolejnym plusem, jaki przemawia za polskim kierowcom jest oczywiście to, że będzie on pracował za zdecydowanie mniejsze pieniądze, aniżeli jego zachodni odpowiednik. I chociaż trzeba przyznać, że polscy kierowcy coraz wyżej cenią swoje doświadczenie i umiejętności to nie zmienia to faktu, że nadal w zagranicznych firmach płaci się im mniej aniżeli krajowym odpowiednikom. Z drugiej strony oddajmy tą sprawiedliwość, że nawet przy niższej stawce i tak polski kierowca tira nie zarobi tyle w kraju co poza jego granicami. Dzięki temu właśnie wszyscy są zadowoleni ze współpracy z Naszymi kierowcami.

Niewątpliwie jednak żaden kierowca tira nie może się pochwalić dobrą opinią na drodze, ponieważ kilku złych kierowców psuje ją dla wszystkich, bez względu na to, jakiej są narodowości i w jakiej firmie jeżdżą. Ciągle wydaje się innym kierowcom, że tiry nie powinny mieć żadnych praw na drodze, a niektórzy przecież chcieli je zepchnąć na tory. I tak już bardzo dużo obostrzeń w przepisach o transporcie nakładanych jest na kierowców tirów. Ale niestety, zawsze znajdą się jacyś rycerze za kółkiem, którzy swoim szaleństwem niestety, ale nie przysparzają dobrej opinii innym kierowcom tirów, czyli tym, którzy akurat jeżdżą zgodnie z przepisami.

Dodaj komentarz