Zawody powszechnie uznawane za najniebezpieczniejsze

Czy ktoś kiedyś spróbował sklasyfikować zawody i różne stanowiska pracy pod względem niebezpieczeństwa, jakie za sobą niosą? Pewnie nie, nikt tego wcześniej nie zrobił, tym czasem ku przestrodze dla młodych ludzi można napisać o zawodach, które lepiej przemyśleć kilkukrotnie, zanim się je wybierze. Jeżeli jesteście młodzi i zastanawiacie się nad wyborem swojego zawodu na przyszłość to lepiej od razu dobrze się zastanówcie, czy i ile jesteście w stanie poświęcić dla swojej pracy. Czy bezpieczeństwo jest dla Was cechą najważniejszą czy może wolicie jednak wysokość zarobków? Jeśli zarobki to trzeba się zastanowić, czy dla danej pracy są one adekwatne do skali ryzyka, jaką podejmujecie, podejmując pracę właśnie na takim a nie innym stanowisku pracy. Szczególnie zastanowić się powinni Ci, którzy chcieliby pracować w służbach mundurowych oraz Ci, którzy wybierają się pracować na kopalnie. Jedni i drudzy dzisiaj zarabiają nieadekwatnie do skali ryzyka niebezpieczeństwa, z jakim muszą się liczyć.

Do zawodów uznawanych za najbardziej niebezpieczne na pewno może się zaliczać praca w wojsku. To na pewno zawód szczególny, wymagający znacznego poświęcenia się. Oczywiście, jest to zajęcie jedynie dla wybranej i wyselekcjonowanej grupy Polskich obywateli, bo nie jest to praca, do której iść może każdy. Albo raczej powinniśmy napisać, że praca w wojsku wymaga spełnienia bardzo wygórowanych kwalifikacji. Na pewno nie jest to źle płatna praca i o ile mówimy o służbie na terenie ojczyzny to na pewno niebezpieczeństwo nie jest jakieś szczególnie duże. Ale problem zaczyna się dopiero wtedy, kiedy pojawia się propozycja wyjazdu na jakieś misje, na przykład do dalekich krajów wschodu, gdzie nigdy nie wiadomo co człowieka czeka.

Jeżeli więc zastanawiacie się nad pierwszą pracą i macie przez chwilę ochotę na to, żeby stać się zawodowymi żołnierzami to pamiętajcie, że praca w wojsku to naprawdę nie są przelewki ani tym bardziej jakiekolwiek igraszki. No w sumie, to igraszki to pewno są tyle, że bardzo często z własnym życiem i bezpieczeństwem. Ale tak jak napisaliśmy , najniebezpieczniej jest na misjach. No i można jeszcze przypomnieć, że praca w wojsku to nie tylko przecież czynna służba, ale jeszcze sprawy urzędowo – administracyjne i praca stricte biurowa. Wtedy oczywiście o ryzyku i niebezpieczeństwie nie ma za bardzo co mówić.

Na pewno do najbardziej niebezpiecznych zawodów możemy więc dopisać prace w wojsku, chociaż tak jak napisaliśmy nie każda praca w wojsku jest sama w sobie niebezpieczna. Bardzo często o wiele bardziej niebezpieczna jest praca, jako policjant czy nawet dostawca pizzy, który też musi liczyć się ze sporym zagrożeniem ze trony potencjalnie niebezpiecznych klientów. Nie można jednak zapominać, że praca w wojsku to oprócz niebezpieczeństwa przede wszystkim służba ukochanej ojczyźnie i ogromna satysfakcja, ze sprawowanej nad ojczyzną opieki. A każdy żołnierz zawodowy ma cel tylko i wyłącznie taki, żeby bronić i strzec bezpieczeństwa i honoru swojej ojczyzny. Żołnierz zawodowy w służbie czynnej stoi na straży ojczyzny, a więc żadne niebezpieczeństwo nie powinno być mu w jakikolwiek sposób straszne.

Dodaj komentarz