Zasady, które mogą wpłynąć na twoją wydajność w pracy

Kolejny dzień, budzik dzwoni i jest poniedziałek. Tym razem kompletnie nie chcę nam się wstać z łóżka. Czy istnieją praktyczne sposoby na to aby tak właściwie w dniu w pracy pracować wydajniej i bardziej efektywnie? Oczywiście, że TAK! Warto się z nimi zapoznać aby kolejny poniedziałek nie był naszym najgorszym dniem w pracy.

Zdecyduj się na krótszą chwilę odpoczynku w ciągu swojej pracy. Kolejną godzinę pracujesz na komputerze – tym razem 6. Ciągle na 100% poziomie wydajności jeszcze nikt nigdy nie pracował. Zamierzasz wykrzesać z siebie dalszą moc? Powinieneś pomyśleć o tym aby na chwilę się zrelaksować np. zjeść drugie śniadanie, zdrowa przekąska jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Krótki spacer przed budynkiem może być dla Ciebie także wskazany.

Jeśli masz pracę biurową i zamierzasz organizować swoją pracę jak najlepiej potrafisz to zdecyduj się na to, że w końcu uporządkujesz w odpowiedni sposób swoje miejscu. Nie możesz dopuszczać do tego, że na twoim stanowisku będą stały rzeczy, które będą Cię rozpraszać. Pomyśl o tym aby od swojego komputera usunąć rzeczy najbardziej niepotrzebne. Po kilku dniach zaobserwujesz to, że jednak potrafisz pracować wydajnie i to z dość dobrym skutkiem.

Musisz zorganizować w optymalny sposób swoją pracę. To co musisz zrobić to na pewno uporządkowanie zakresu swoich zadań. Na początku postaw na te, które nie są dla Ciebie aż tak przyjemne. To co najbardziej lubisz zostawisz sobie na koniec.

W czasie wykonywania swojej pracy skup się tylko na jednym zadaniu. Nie możesz za każdym razem myśleć o kilku rzeczach na raz bo w efekcie wszystko wykonasz po ,,łebkach” i nic nie będzie wydajnie zrobione.

Przestań być jako pracoholik. Nie możesz pracować 24 na dobę. Musisz pamiętać o odpoczynku a także o tym aby znaleźć czas na odpowiednią regenerację. Nie zabieraj swojej pracy do domu. Przynajmniej trzy razy w tygodniu zdecyduj się na to, że będziesz wykonywać jakiś trening sportowy. Obojętnie jaka dyscyplina – bieganie, pływania czy siłownia. Dzięki niej będziesz mógł zapomnieć o codziennych sprawach i skupić się na tym co naprawdę na Ciebie działa i to w bardzo dużym stopniu.

Nie zapominaj także o prawidłowym odżywianiu. Twój mózg potrzebuję regularnie ,,paliwa” aby mógł pracować w efektywny sposób. To właśnie z tego powodu zdecyduj się na spożywanie zdrowych przekąsek – pomyśl o tym aby zjeść jakieś jabłko lub inny owoc.

W trakcie przerwy zdecyduj się na to, że zamienisz kilka słów z osobą z innego działu. Ten sposób zagwarantuję Ci to, że tak naprawdę na swoim prawdziwym stanowisku będziesz pracował wydajniej bo przypadkiem jakaś osoba będzie Ci mogła podrzucić jakiś inny ciekawy pomysł, który Ty będziesz mógł wprowadzić bardzo szybko w swoje życie a dzięki temu droga do podwyżki będzie o wiele szybsza. Przerwa pracownicza to dla Ciebie świetny czas aby skorzystać z elementów, które są dostępne na twoim miejscu – pracując w firmie programistów możesz wybrać się do specjalnej strefy gdzie będziesz mógł rozegrać przyjemny mecz np. na konsoli.

Dodaj komentarz