Zmiana osobista umożliwi Ci znalezienie lepszej pracy

Obecnie jesteś na stanowisku, które nie jest dla Ciebie szczytem twoich marzeń? Zamierasz zmienić swoja profesję aby robić to co w życiu kochasz? Istnieją sprawdzone sposoby na to aby tak naprawdę zmienić swoje podejście oraz cieszyć się z głębokiego rozwoju osobistego.

Zdecyduj się na powrót do przeszłości i dokonaj analizy. Zastanów się w głęboki sposób nad tym co lubiłeś robić w dzieciństwie oraz co Tobą kierowało w przypadku twoich wyborów. Przypomnij sobie to jaki zawód wyobrażałeś sobie będąc dzieckiem. Staraj się spełniać swoje marzenia na podstawie wyciągniętych wniosków.

Zacznij być w końcu odpowiedzialny za swoje dotychczasowe życie. Bądź w świadomości, że to tylko twoje decyzje oraz twój wpływ określa to co obecnie posiadasz oraz to w jakiej pracy na ten moment się znajdujesz. Nie staraj się przenosić winy na innych – rodzinę, szefa czy znajomych. Każdy jest kowalem swojego losu i teraz Ty także zdecyduj o tym, że będziesz w pełni świadomie kierował swoje kroki w odpowiednim kierunku.

Głęboką osobistą przemianę rozważ z poziomu dużych ilości dziedzin życia – kariery, edukacji, sportu, rekreacji, relacji towarzyski oraz biznesu. Robiąc taki wykres zobaczysz to czy tak naprawdę każda twój kierunek oddziałuję odpowiednio harmonijnie z wszystkimi twoimi przekonaniami życiowymi. Dzięki odpowiedniej równowadze możesz być bardziej efektywny w pracy lub po prostu osiągnąć jakieś swoje własne marzenie np. otwierając własną firmę.

Wnioski z przeszłości nie powinny zaważyć na twojej przyszłości. Postaraj się odrzucić te wszystkie złe emocje, które towarzyszyły Ci w dawnych latach – nie możesz się obwiniać za swoje dawne błędy, czasu już nikt nie cofnie. Zamiast tego staraj się wyciągać wnioski, np. nie podszedłeś do egzaminu językowego z języka angielskiego ponieważ straciłeś w ostatniej chwili pewność siebie – zamiast się zadręczać pytaniem, dlaczego tak się stało – weź swoje życie ,,za rogi” spróbuj do tego podejść jak najszybciej. Twoje lęki z przeszłości odejdą bardzo szybko a Ty znowu będziesz mógł być dumny z tego, że w prawidłowy sposób zrealizowałeś swój kolejny cel.

Nie możesz zostać w tym samym miejscu w którym jesteś. Kolejny rok a Ty dalej wykonujesz tą samą pracę? Pora coś zmienić. Zapisz się na kursy, zacznij czytać książki bo to właśnie w nich będziesz mógł odnaleźć swoją inspirację. Staraj się także wyjść ze swojej strefy komfortu – nie możesz cały czas pozostać przed telewizorem z jednym przysłowiowym ,,piwkiem” w ręku. Wyjście do ludzi w ramach np. wymiany językowej może w znaczący sposób rozwinąć twoje kompetencje, zarówno miękkie jak i twarde.

Zdecyduj się na to aby pozbyć się w jak największym stopniu decyzji, które Cię mogą ograniczać. Nie możesz się blokować przez własne myśli. Mając jakiś pomysł na swój biznes warto abyś się zastanowił nad tym aby po pracy zamiast przesiadywać przed telewizorem do wieczora wymyślić coś zdecydowanie innego – próbowanie znalezienia inwestora lub funduszy na swój nowy pomysł. W nawiązaniu do rozwoju osobistego będziesz w ciągu do dążenia do swoich wizji i marzeń. Jeśli nie zamierzasz stać w miejscu, wykonując tą samą pracę kolejny rok to zdecyduj się na ciężką pracę w podążaniu za swoją fantazją i pomysłem lepszego świata.

Znajdź swoją metodę na sukces. Ucz się i rozwijaj się w tym to co będzie Ci najbardziej potrzebne. W tej sytuacji zdecyduj się mieć swój jasno obrany kierunek życiowy. Jeśli myślisz nad zmianą zawodu i rozpoczęciem kariery zawodowej w Wielkiej Brytanii to tak naprawdę odejdź od tego aby rozpoczynać naukę nowego języka. Zdecyduj się na to, że będziesz szlifował swój angielski ponieważ on Ci może dawać duże możliwości.

Dodaj komentarz