Zasady montażu folii okiennych

montaż folii okiennych

Wiele osób zainteresowanych montażem folii okiennych na pewno interesuje pytanie, czy taką operację można przeprowadzić samodzielnie. Okazuje się, że nie jest to bynajmniej zadanie wymagające wybitnych zdolności manualnych i stosując się do kilku prostych instrukcji, prawie każdy użytkownik tego typu folii może wykonać je bez pomocy fachowca.

Gdy zabieramy się za montaż folii okiennej, pamiętajmy by robić to w korzystnych warunkach atmosferycznych – silny wiatr czy deszcz mogą zagiąć folię. Do zadania zabieramy się w dwie osoby, wyposażeni w zestaw narzędzi: rozpylacz, ściereczkę, skrobak do czyszczenia szyby, taśmę klejącą, nożyk, szpachelkę oraz specjalny płyn do montażu. To ostatnie jest o tyle ważne, że w przypadku użycia zwyczajnego detergentu istnieje ryzyko powstania białych smug pod folią, co popsuje efekt estetyczny. Należy przygotować roztwór, w którym na litr wody przypada 10 mililitrów płynu do montażu.

Operację zaczynamy od dokonania dokładnego pomiaru szyby, od którego odejmujemy 2 milimetry na szerokości i długości, aby uniknąć nachodzenia na uszczelki przez naklejoną folię. Następnie czyścimy powierzchnię szyby, usuwając ewentualne ślady farbie z użyciem nożyka. Później zaś rozdzielamy warstwę klejącą folii od ochronnej, przyklejając taśmę klejącą do obu rogów i spryskujemy warstwę klejącą oraz same okno mieszanką wody i płynu do montażu. W końcu nakładamy folię, zaczynając od środka szyby, a później rozprowadzając ją po całym obszarze okna i usuwamy wodę pod powierzchnią wody szpachelką i osuszamy folię ściereczką lub papierowym ręcznikiem. Skończone! Pamiętajmy, by przez kilka następnych dni nie czyścić folii.

Dodaj komentarz