Rodzaje okien – jakie okna wybrać?

Wybór odpowiedniego rodzaju okien do naszego domu to bardzo ważna kwestia, to od nich zależy wiele czynników np.: wygląd naszego domu z zewnątrz oraz wewnątrz, izolacja akustyczna, czy rachunki za ogrzewanie.

Jakie okna najlepsze

To, jakie okna do domu wybierzemy, realnie wpływa na wartość naszej nieruchomości, dlatego tę decyzję należy przemyśleć dwukrotne. W tym zakresie nie warto także szczególnie oszczędzać, ponieważ montaż okien wykonujemy raz na wiele lat. To, w jaki sposób będą się otwierać i zamykać będzie warunkować komfort naszego użytkowania.

Najlepsze okna plastikowe

Obecnie, w dobie działań i podejścia ekologicznego, wykańczając dom, przywiązuje się szczególną wagę do energooszczędności montowanych elementów. Okna w tym zakresie mają bardzo duże znaczenie, to stosowane przez nas pakiety szybowe cechują się wysoką energooszczędnością, Nasze działania w kierunku jak najwyższego współczynnika przenikalności ciepła wewnątrz domu nie wpływają przy tym na zmniejszenie właściwości okna od strony mechanicznej. Wkładka, jaką stosujemy w naszych oknach i jej właściwości termiczne, wykazują tak dobre parametry, że można je montować w domach pasywnych, a także stosować podczas dokonywania w domu termomodernizacji.

Rodzaje okien PCV

Typy okien, jakie oferuje firma Petecki, pozwalają dokonać wyboru, w taki sposób, żeby wygląd okien, kształt profilu, kolor idealnie pasował do stylu wykończenia naszego domu. Żeby zaspokoić wszystkie gusta, proponują oni różne rodzaje profili oraz bardzo szeroką gamę kolorystyczną, dzięki czemu każdy znajdzie idealny odcień, pasujący do aranżacji domu. Produkują różne rodzaje okien, ponieważ każdy dom jest inny i wyjątkowy. Starają się, żeby okna łączyła cecha wspólna, jaką jest ich wysoka jakość, oraz bardzo dobre współczynniki użytkowania, chodzi o akustykę oraz energooszczędność.

Bardzo ważna izolacja akustyczna

To, w jakim stopniu w naszym domu słychać odgłosy z zewnątrz zależy od izolacji akustycznej. Jej zadanie staje się jednym z ważniejszych, jeżeli nasz dom usytuowany jest w okolicy ruchliwej ulicy, dworca kolejowego, lotniska, linii tramwajowej, czy np. dużego placu zabaw. Kiedy usytuowanie naszej nieruchomości nie sprzyja ciszy, warto zwrócić szczególną uwagę na tę właściwość okien przy zakupie. Okna PETECKI, swoją wyjątkową izolację akustyczną zawdzięczają wielokomorowej budowie wewnętrznej oraz niezwykle szczelnemu pakietowi szyb. Przedstawione rozwiązanie działa dwutorowo- dźwięki z zewnątrz mocno stłumione dochodzą do wewnątrz i odwrotnie – to co robimy we wnętrzu naszego domu, nie jest uciążliwe dla sąsiadów. Rozwiązanie to jest idealne dla fanów mocnych dźwięków, czy osób często urządzających przyjęcia- zabawa w środku nie będzie uciążliwa dla sąsiadów.

Energooszczędność nie do przecenienia

To, że okna są energooszczędne, powoduje, że ich właściwości ekologiczne (ciepło, które nieszczelnymi oknami nie ucieka na zewnątrz, tylko zostaje w domu) pozwala na mniejsze zużywanie energii koniecznej do utrzymania stałej temperatury w środku. Wpływa to na ochronę środowiska, a do tego relatywnie przekłada się na koszty, jakie musimy ponieść na ogrzewanie naszego domu. Dlatego do wymiany okien powinniśmy podejść jak do inwestycji, co więcej jest to inwestycja, która na pewno nam się zwróci, pod postacią comiesięcznych niższych rachunków za ogrzewanie, co w skali roku zrobi znaczącą kwotę. W swojej ofercie proponują oni okna podwójne, a także potrójne- wszystko w zależności od oczekiwań i preferencji klientów.

Szyba, szybie nierówna

Wybór szyby jest niezwykle ważny, ponieważ to od niej zależy wiele czynników. Oprócz już omówionych warto podkreślić wpływ szyb na bezpieczeństwo. Chodzi o ochronę antywłamaniową oraz zabezpieczenie przeciwpożarowe. Szyby, jakie proponujemy, dają możliwość naprawdę szerokiego wyboru. Na pewno każdy z naszych klientów znajdzie produkt dopasowany do jego potrzeb.

Wybór okien to niezwykle ważna decyzja- Grupa Petecki ma w tym zakresie bardzo bogate doświadczenie, dlatego możecie Państwo zdać się na nich. Bardzo chętnie doradzą i pomogą dokonać właściwego wyboru.

Dodaj komentarz